جامعه جهانی حکومت علوی را مورد مطالعه قرار دهد
53 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری جمهوری اسلامی
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'سعید رهایی' روز یکشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت برگزاری همایش 'حکومت علوی؛ نگاهی پس از چهارده قرن' درقم اظهار داشت: در دنیای امروز که صداهای مختلفی از بخش های مختلف جهان و خاورمیانه به گوش می رسد و حضور گروه های تروریستی چون داعش باید حکومت علوی به عنوان الگویی معرفی شود.

وی افزود: دغدغه اصلی برگزاری این همایش بازنگری عالمانه به حکومت علوی تا با حکومت صحیح اسلامی را به مردم جهان معرفی کنیم تا مردم به خصوص نسل جوان حکومت های دیگر که انحرافشان مشخص است را شناسند.

معاون آموزشی دانشگاه مفید ادامه داد: امام علی(ع) به عنوان شخصیتی که سیره و منشش قابل تامل است الگوی کاملی برای نسل امروز است.

رهایی، با اشاره به اینکه زندگانی امام علی (ع) از چند منظر باید مورد بررسی قرار گیرد گفت: از نظر تاریخی و حکومتی می توان به این موضوع پی برد که در زمان حکومت ایشان که پنج سال بود رهبری عادل و در عین حال مقتدر بود.

معاون آموزشی دانشگاه مفید افزود: در کتاب های فقهی شیعه و اهل سنت به شیوه حکومت حاکمان اسلامی و غیر اسلامی پرداخته شده است.

همایش بین المللی حکومت علوی نگاهی پس از 14قرن با هدف بازنگری بر حکومت عدل امام علی (ع) و دعوت از محققین خارجی و داخلی برای مشارکت در تبیین حکومت علوی اردیبهشت ماه سال آینده درقم برگزار می شود

آدرس اینترنتی